Предмет І Сутність Науки Як Сфери Людської Діяльності Основи Наукових Досліджень: Навчальний Посібник
Енгельс писав, що спочатку праця, а потім разом з нею і мова стали двома найголовнішими стимулами, під впливом яких мозок мавпи поступово перетворився в людський. Праця як діяльність викликана спочатку боротьбою за виживання, а потім – прагненням до комфорту. З іншого боку, коли задоволені перші потреби людини, прокидається друга рушійна сила – цікавість, цікавість до самого себе, співпрацівників, оточуючого середовища, до природи. Форми прояву життя настільки різноманітні, що важко одним реченням дати йому чітке визначення. Вам уже відомо, що всі організми побудовані ніби з окремих «цеглин» — з клітин.
Одним з основних завдань наукознавства є розробка класифікації наук, яка визначає місце кожної науки в загальній системі наукових знань, зв’язок усіх наук. Найпоширенішим є розподіл усіх наук на науки про природу, суспільство і мислення. Функції – природні чи штучні призначення предметів, істот, явищ, людей, процесів тощо.Безпосередні сайт уба цілі науки – це отримання знань про навколишній світ, передбачення процесів і явищ дійсності на основі законів, які нею відкриваються. У широкому розумінні її мета – теоретичне відображення дійсності. Наука створена для безпосереднього виявлення істотних сторін всіх явищ природи, суспільства і мислення.
У Філософському енциклопедичному словнику (Абрис, 2002, с. 679) він стверджує, що “філософія науки – галузь філософії, що досліджує феномен науки в історичному розгортанні всіх його соціокультурних вимірів”. Таке тлумачення або не враховує реального, хоча й нечіткого розподілу праці між метанауками, або пропонує розуміти філософію науки як суперметанауку, що об’єднує всі інші метанауки про науку. Ні перша, ні друга інтерпретації не відповідають реальній історії та сучасному стану філософії науки й відсутні в сучасних енциклопедичних джерелах з філософії науки. Для відповіді на поставлене в заголовку статті запитання, науку варто розглядати тільки як складний соціальний інститут продукування нового знання про будь-які уявні/ідеальні та матеріальні реалії. Завдяки тому що сама наука, що вивчає об’єктивні закони світобудови, вийшла з філософії, то питання про зв’язок наукознавства та філософії до цих пір залишається відкритим. Сьогодні існує розділ філософії, що вивчає саме поняття наукового знання, межі наукової діяльності, питання про співвідношення етики і наукового прогресу, методологію науки.
При взаємодії фундаментальних і прикладних наук потрібно враховувати і той факт, що деякі фундаментальні науки можуть користуватися апаратом інших фундаментальних наук, які в такому випадку самі набувають рис прикладного знання. Промислова революція призводить до розвитку капіталізму і виникнення науки нового типу — вона починає перетворюватися в безпосередню продуктивну силу суспільства. Facebook – це ще одна компанія, яка активно використовує науку про дані в своєму бізнесі. Компанія використовує її для того, щоб допомогти іншим компаніям правильно зорієнтувати своїх клієнтів. Аналізуючи інформацію про користувачів, наприклад, демографічні дані, геолокацію та поведінку користувача, Facebook може показувати релевантну рекламу певним користувачам.
Антидогматизм означає визнання неабсолютного характеру наших знань, відсутність абсолютних авторитетів, необхідність сумніватися й перевіряти найочевидніші твердження. «Вчений повинен бути учнем диявола,— говорив Б. Іншими словами, наукові знання завжди носять не закінчений, принципово відкритий характер.
Зміна Образу Науки Наших Днів
Актуальні проблеми філософії науки обговорюються представниками наукової спільноти, що здійснює дослідження в цій галузі, на Всесвітніх конгресах з логіки, методології та філософії науки. З періоду Нового часу в техногенних суспільствах наука стимулюється розвитком техніки та технологій, а в ХХ ст. Взагалі наука стає основою всіх сфер соціальної діяльності, до яких людина ставиться з довірою і які гарантують успіх. Отже, категорія науковості набуває символічного сенсу. Науковість сприймається як необхідна умова процвітання та прогресу.
Залишити Відгук Скасувати Відповідь
Біологія, фізика та хімія тісно пов’язані з медициною, тому для цих наук важлива міждисциплінарна інтеграція, яка є основою освітнього процесу і використовується в медичних вишах. Науки, що вивчають природу, називають природничими науками. Традиційно під наукою розуміють область людської діяльності, спрямовану на отримання об’єктивних фактів реальної картини світу. Наука грунтується на знанні і доказу її істинності.
Рецензії На Книгу «що Таке Наука , І Як Вона Працює»
Загальне для всіх теорій те, що вони є системою знань. Йдеться про те, що в науковій теорії судження і поняття певним чином пов’язані між собою, утворюють певну цілісність. Формі нерозчленованого цілого, у неї взагалі не могло бути ніякої логічної структури, тому що не було створено чітких наукових теорій з певною структурою, системою доказів та ін.
Comments are closed